פרויקטים מיוחדים

מתוך ניסיון של שנים כמטפלת באמנות ופסיכותרפיסטית, שעות רבות בקליניקה וניסיון עבר בעבודה במסגרות כפנימיות והוסטלים , הבנתי שליצירה יש איכויות טיפוליות. תמיד ידעתי שמתישהו אצליח לחבר את העולמות המיוחדים הללו יחד ואשלב אותם כפרויקט בקהילה.

פיתחתי תכנית עבור נערות וצעירות שמטרתה להעלות דימוי עצמי ותחושת מסוגלות, לפתח את היכולת להציב מטרה אישית ולחתור אליה, לקבל כלים להתמודד באומץ ונחישות מול מטרות אישיות ולהאמין בעצמך. 

התכנית מבוססת בעיקרה על יצירה "עשי זאת בעצמך" מא׳ עד ת׳ באמצעות ערכת יצירה חווייתית ומותאמת ובליווי מחברת עבודה וסדנה פותחת לפרויקט. זאת מתוך הנחה שהתמודדות עם אתגר יצירתי שבסופו תוצר הלכה למעשה, הוא תהליך משמעותי ובתיווך הנכון יכולה להיווצר באמצעותו למידה משמעותית על יכולותי, על כוחותי ועל האמירה האישית והייחודית שכל אחת תפתח דרך התהליך.

אופן העבודה מורכב מסדנאות, פגישות אישיות, פגישות קבוצתיות ועבודה עצמית בתיווך חוברת הדרכה, הנחייה ובקרה. 

תהליך היצירה מזמן אסטרטגיות כגון הצבת מטרה, תכנון, בקרה, התמודדות עם תהליך, ובתיווך הנכון מלמד ומפתח יכולות אישיות כגון גמישות, פתרון בעיות, התמודדות עם כשלונות, וויסות רגשי ולמידה אישית על הדימוי העצמי הכולל היכרות עם החוזקות לצד החולשות.  

כל זאת באמצעי מהנה ומעולם התוכן שנערות וצעירות אוהבות ומתחברות אליו - יצירה והכנת תכשיטים ואביזרי אופנה. 

העבודה מתבססת על ניסיון טיפולי רב שנים ונשענת על תיאוריות מתחום הפסיכולוגיה החיובית ו CBT ומספקת לנערות אפשרות להכיר את עצמן ואת יכולותיהן באופן שונה מהרגיל. 

מטרות התכנית:

פיתוח חוסן אישי

היכרות עם אסטרטגיות התמודדות עם קושי ולחץ

שכלול יכולת פתרון בעיות

פיתוח תחושת מסוגלות

פיתוח יצירתיות 

העלאת המוטיבציה להישגיות ושאפתנות - יכולת להתקדם בצעדים קטנים תוך ליווי, תיווך ובקרה

מבנה התכנית מותאם באופן אישי וייחודי לכל מסגרת בהתאם לצרכים.

דנה שור 052-5712345